Nick Cave üçüncü Grinderman albümünün sinyalini verdi

Grinderman, dokuz yıllık aranın ardından geri dönmeye hazırlanıyor… 

Uzun yıllar Bad Seeds’in başında olan Nick Cave, grubun alanı dışında kalan soundlara yönelmek amacıyla yine Bad Seeds’in esaslı üyelerinden oluşan Grinderman’i kurmaya karar vermişti. 2007’de grupla aynı adı taşıyan ilk albüm Grinderman’den sonra 2010’da yayınlananGrinderman 2 ile grubun şarkılarına son kez eşlik ettiğimizi düşünürken dokuz yıl sonra Cave yeni albüm için yeşil ışık yaktı. The Red Hand Files’a yazdığı son yazıda ilk iki albümü “Tamamlanacak bir üçlemenin parçaları” olarak tanımlayan Cave, böylece üçüncü albüm için ilk duyuruyu yapmış oldu.

2011’de yollarını ayırmaya karar verirken birleşme için açık kapı bırakan grup, 2013’te Coachella’da bir performans için tekrar bir araya gelmişti. Gelen geri dönüş eleştirilerine Twitter üzerinden cevap veren Cave, “Her boktan grup bunu yapıyor, neden gerçekten iyi olan yapmasın” açıklamasında bulunmuştu.

Bu aralar Bad Seeds ile Skeleton Tree’nin devamı niteliğindeki yeni albümü üzerinde çalışırken bir yandan da dostu Warren Ellis ile orkestra konserleri için hazırlık yapan Cave, üstüne bu sonbaharda Kuzey Amerika’daki Conversations turuna devam edecek. İnanması güç olsa da demek ki bu koşuşturmada yeni bir Grinderman albümüne de pekala vakit var.