Oh Sees yeni klibini El Paso saldırısının kurbanlarına adadı

Sıra dışıViceland belgeselleri ve Ty Segall’ın birçok farklı projesinden şarkılara çektiği kliplerle tanınan Matt Yoka, kısa süre sonra buluşacağımız Oh Sees albümünden “Captain Loosely” parçası için vurucu bir kliple çıkageldi.

Öncelikle şunu söyleyelim: Dinleyeceğiniz şarkı daha önce duyduğunuz çoğu Oh Sees şarkısına, ya da grubun Thee Oh Sees, OCS, The Ohsees isimlerini kullandığı yıllarda yaptığı şarkılara, kesinlikle benzemiyor. John Dwyer’ın suratınıza suratınıza çarpan gitar riff’lerinin yerini tekrar eden soyut dokular ve serbestlik hissi almış. 16 Ağustos’ta yayınlanacak albümle farklı bir sayfayı açtıklarının işaretlerini veren Oh Sees, “Captain Loosely” şarkısıyla merakımızı iyice kabarttı.

Şarkı için Matt Yoka’nın çektiği klip de yönetmenin Meksika – ABD sınırında çektiği görüntülerden oluşuyor. 3 Ağustos’ta El Paso’daki bir alışveriş merkezinde gerçekleşen ırkçı saldırıda hayatını kaybeden 22 kişiye ithaf edilen klipte sınır memurlarından, rengârenk mezar çiçeklerinden, insan kemiklerinden kesitler görülüyor. Yoka, klip hakkında “Bu video, yansımalar için yaratılmış bir alan” tanımını yaparken, bu kâbusun bir gerçekliğe dönüşmesinden duyduğu endişeyi dile getirdi.

Oh Sees’in yeni albümü Face Stabber, Castle Face Records etiketiyle yayınlanacak. Albümün dördüncü teklisi için çekilen klip aşağıda.