Disney’in yeniden çekim furyasında sıra “Home Alone”da

Disney’in animasyon yapımlarının canlı aksiyon ya da CGI uyarlamalarıyla başlayan yeniden çekim furyası yakın gelecekte sona erecek gibi durmuyor. Gelen haberlere göre, Disney’in yeni streaming platformu için başka yeniden çekimler gündemde.

Son yıllarda The Jungle Book, Aladdin, Dumbo ve The Lion King gibi klasik çizgi filmlerini yeniden ısıtıp vizyona sokan Disney’in yakın gelecek planları CEO Bob Iger tarafından açıklandı. Geçtiğimiz bahar aylarında 20th Century Fox’u bünyesine katan Disney’in haklarına sahip olduğu sinematik yapımların sayısı da tahmin edebileceğiniz gibi epey arttı. Bu filmler arasında bulunan 1990 yapımı klasik noel filmi Home Aloneve ilk filmi 2006’da vizyona giren Night at the Museumserisi,Bob Iger’ın açıklamalarına göre Disney+ için uyarlamaları çekilecek yapımlar arasında. Daha önce 20th Century Fox’un sinemaya uyarladığı ünlü çocuk kitabı serisi Diary of a Wimpy Kid de yeniden çekimiyle Disney+ kataloğunda olacak.

Her köşeden 90’lar nostaljisi çıkarken Home Alone’un yeniden hortlatılmaması pek muhtemel değildi zaten. Henüz bu üç yapımın ne formatta Disney+ ekranına taşınacağı da açıklanmadı. Kasımda yayınına başlayacak yeni streaming platformunda Star Wars spin-off’ları, Marvel evreninden diziler ve yeni bir High School Musical dizisi olacağı biliniyor.