Gelirleri şiddetsizlik çalışmalarına bağışlanacak bir müzik ziyafeti: “Değişim Müzikle Başlar”

Değişim Müzikle Başlar konserleri, Türkiye’de şiddetsizlik alanında çalışan iki sivil toplum örgütü Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Merkezi ve Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği ile bu derneklerle gönüllü faaliyetlerini sürdüren organizatör Melis Yalçın tarafından ortaklaşa düzenleniyor. “Şiddete karşı müzik” demek için kadın müzisyenleri sahneye çağıran ilk ortak etkinlik geçtiğimiz sene Babylon’da, Kalben, Ah! Kosmos ve kim ki o konserleriyle yapılmıştı. 3 Mayıs’ta ise saat 22:00 itibariyle yine Babylon’da, ikinci Değişim Müzikle Başlar kutlaması var ve sahnede Gaye Su Akyol, Güneş Özgeç ve İpek İpekçioğlu olacak.

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, mücadele ve faaliyetlerini  şiddetin en yaygın olduğu ve toplumsal cinsiyet mekanizmalarının üstünü örterek ve susturarak sürekli yeniden ürettiği bir alanda sürdürüyor. Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Derneği olarak da anılan Şiddetsizlik Merkezi ise “Her gün, her koşulda, hep birlikte şiddetsiz bir dünya” hayalinin peşinde hareket eden ve şiddetsizlik alanında faaliyet gösteren tek dernek.

3 Mayıs Cuma akşamı gerçekleşecek Değişim Müzikle Başlar gecesinin açılışı, alternatif sahnenin özgün şarkı yazarlarından Güneş Özgeç’ten gelecek. Ardından ise İstikrarlı Hayal Hakikattir ile Türkiye konserlerinin yanı sıra Avrupa turnesini de hız kesmeden sürdüren Gaye Su Akyol sahnede olacak. Geceyi kapatacak isim, farklı geleneksel tınıları house, minimal tekno ve drum&bass ile harmanlayan DJ İpek İpekçioğlu. Konserin tüm geliri iki örgütün şiddetsizlik çalışmalarına bağışlanacak. Biletler buradan alınabilir. Konsere gidemeyecek ama derneklere destek olmak isteyenler Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği ve Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Merkezi web siteleri aracılığıyla onlara ulaşabilir. Şiddetsiz bir dünyaya ihtiyacımız var!

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.