Bob Dylan Belgeselinin Yayın Tarihi Belli Oldu

Bob Dylan hayranları, 1975 tarihli ünlü Rolling Thunder Revue (Gürleyen Yıldırım Revüsü) turnesinin Martin Scorsese’nin ellerinde film olacağı haberini Ocak 2019’da duyduğundan bu yana haliyle heyecanlı. Artık elimizde belgesel için bir tarih de var. Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story, 12 Haziran’da Netflix’te olacak. 1970’ler Amerika’sının ruhunu ve müziğini derinliklerinize solumaya hazır olun.

Efsanevi turne, Dylan’a Roger McGuinn, Joan Baez, Ramblin’ Jack Elliott, Bob Neuwirth ve Allen Ginsberg gibi dostların eşlik etmesiyle biliniyor. Ayrıca Joni Mitchell ve Ringo Starr da turne kapsamındaki bazı konserlere katılanlar arasında. Filmin kast listesindeki isimler ise şimdilik Joan Baez, Allen Ginsberg ve Sam Shepard.

Çalışmaları 10 yılı aşkındır süren filmin ayrıca Londra, Paris, Washington, D.C., Los Angeles, New York ve Sydney gibi 20 şehrin salonlarında, Netflix yayın tarihinden bir gün önce, 11 Haziran’da özel gösterimleri yapılacak. Merakla beklenen filmin ilk afişindeki fotoğraf seçimi ise bizce çok dokunaklı ve tasarımı nefis görünüyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.