“Star Trek: Picard” dizisi öncesinde iki kitap

CBS’in efsane karakter Jean Luc Picard’ı geri getirecek Star Trek: Picard dizisinden ilk fragman geçtiğimiz haftalarda San Diego Comic-Con’da yayınlanmıştı. Star Trek’in resmî sitesindeki açıklamaya göre, son film ve yeni dizi arasındaki 20 yılda Picard’ın hayatında neler olduğunu konu edecek bir roman ve de bir çizgi roman, diziden önce yayımlanacak.

IDW Publishing’in yayımlayacağıı Star Trek – Countdown adlı üç bölümlük çizgi roman serisi, dizinin danışmanlığını yapan Mike Johnson ve Kirsten Beyer tarafından kaleme alınıyor. Çizgi roman, Picard’ın hayatını değiştiren bir görevi ele alacak. IDW benzer bir yayını 2009 yapımı Star Trek filmi öncesinde de yapmıştı.

Şubatta ise Simon & Schuster tarafından yayınlanacak olan Star Trek: The Last Best Hoperomanı, direkt olarak diziye bağlanan bir ön hikâye içerecek ve hayranlarını yeni karakterlerle tanıştıracak. Romanın yazarı Una McCormack yıllar içerisinde yazdığı Star Trek kitapları ile bu evrenin yaratıcı isimlerinden oldu. Bu iki yayın, Star Trek: Nemesis’in sonu ve Picard’ın başı arasındaki 20 yıllık boşluğu dolduracak gibi görünüyor.