Glastonbury’den özel bir Keith Flint anması

The Prodigy’nin ikonik solisti ve dansçısı Keith Flint’in geçtiğimiz aylarda evinde ölü bulunmasının ardından birçok farklı anma töreni gerçekleştirildi. İngiltere’nin prestijli festivali Glastonbury de Flint anısına özel bir programa yer verecek.

Bu sene festivalin headliner’larından biri olması planlanan The Prodigy, Flint’in ölümünün ardından programdan çıkmıştı. Festival tarafından yapılan açıklamada “Keith Flint Appreciation Hour” (Keith Flint’e Minnet Saati) isimli özel bir DJ setin programa dahil edildiği paylaşıldı. Grubun uzun yıllar canlı performanslarında gitaristliğini üstlenen İngiliz müzisyen Gizz Butt, The Prodigy’yle sahneyi paylaştığı dönemde birlikte çaldıkları parçalardan hazırladığı bir set çalacak. “Bu Keith’e, ailemize, gruba ve grubun sadık dinleyicilerine bir saygı duruşu olacak” diyen Gizz Butt, Flint’le birlikte 1996 yılında yaptıkları ve hiçbir zaman yayınlamadıkları bir remiksi de bu setinde çalacak.

Glastonbury bu sene 26-30 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek. Festivalde bu sene sahne alacak isimler arasında The Cure, Janet Jackson, Tame Impala, Interpol, Kamasi Washington, Santigold ve Wu-Tang Clan var.

Kaynak: bantmag