96.Akademi Oscar Ödül Töreninin Sunucusu Belli Oldu!

96.Akademi Oscar ödül töreni önümüzdeki günlerde gerçekleşecek. Elbette Oscar ödül töreni sunucularıyla meşhur desek yalan olmaz.

Yıllar içerisinde birbirinden renkli sunuculara sahiplik yapan Oscar ödül töreni bu sene de önemli bir isimle ödül törenini sunacak. Bu seneki ödül törenini Oscar ödül töreninin tecrübeli show sunucularından Jimmy Kimmel sunacak.

Jimmy Kimmel daha önce Oscar’ı üç defa sunmuştu ve bu sene dördüncü kez sunarak adını nadir isimler arasına yazdıracak. Jimmy Kimmel haricinde Oscar’ı dört defadan fazla sunan diğer isimler “Bob Hope Toplam 19 defa”, “Billy Crystal Toplam 9 defa”, “Johnny Carson 5 defa”, Whoopi Goldberg, Jack Lemmon ve bu senenin ardından Jimmy Kimmil Oscar’ı dört defa sunan isimler arasında kendilerine yer buldular.

Elbette birazda Jimmy Kimmel’dan bahsetmemiz gerekiyor. 56 yaşında olan Amerikalı komedyen ve sunucu kariyerine radyo sunuculuğu yaparak başlıyor. Çeşitli radyo istasyonlarında program yapan Kimmel toplam 5 sene bu işle uğraşıyor. Televizyona kariyerine ise 1997 Win Ben Stein’s Money isimli program ile başlayan tecrübeli sunucu, bir süre çeşitli programlar yaptı. 2003 yılında ise The Man Show‘dan ayrılıp hala günümüzde büyük kitlelerin severek izlediği Jimmy Kimmel Live!‘ı sunmaya başladı.

Tecrübeli sunucu bu süreçte 2017, 2018 ve 2023 yıllarında Oscar ödüllerini sunmuştu.

96.Akademi Oscar ödülleri 10 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek.