91.3 UNI FM, MüzikOnAir Yarışmasında Birinci Oldu!

Akdeniz Üniversitesi Radyosu 3. MüzikOnAir Radyo Ödülleri yarışmasında “En İyi Üniversite Radyosu” kategorisinde birinci oldu.

Akdeniz Üniversitesi ve İletişim Fakültesinin marka değeri haline gelen UNİFM91.3 yayın hayatına başladığı günden bugüne değin kazandığı pek çok ödüle bir yenisini daha eklemiş oldu.


Geçen yıl 2.olduğu Müzikonair yarışmasında bu yıl işi şansa bırakmayarak birincilik için tüm öğrencilerle birlikte organize bir çalışma yürüten 91.3 UNI FM, Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun ve Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal’ın da destek verdiği kampanya sonunda UNİFM91.3 ödül koleksiyonuna bir yenisini daha ekledi.


2000 yılında kampüsteki Atatürk Konferans Salonu’ndan FM Bandı 91.3 frekansından yayın hayatına başlayan Üniversite FM, her yıl onlarca radyocu adayı öğrencinin program yaptığı, sesini kullanmayı öğrendiği ve diksiyonunu düzelttiği bir mekana dönüştü. Programcı adayları öğrenciler, kendilerini geliştirme fırsatı sunan radyolarıyla aralarında çok sıkı bir bağ olduğunu söylüyor.

Kazandıkları her ödülün kendilerini motive ettiğini ifade eden öğrenciler, kendilerini geliştirerek ve Akdeniz Üniversitesi’ne yeni ödüller kazandırarak UNİFM91.3’ten tüm Antalya’ya mutluluk yaymaya devam edeceklerini dile getirdiler.